Защитаващият титлата си и поставен под номер 2 в основната турнирна схема Рафаел Надал се класира за 1/4-финалите на откритото първенство на Франция по тенис при мъжете, побеждавайки Хуан Монако в три сета - 6:2, 6:0 и 6:0.

Испанецът поведе срещу съперника си, който е номер 13 в схемата, с 2:1 в първия сет, а след това направи серия от 16 спечелени гейма и за 1 час и 46 минути се поздрави с успеха в 1/8-финалния мач. Така Рафа няма загуба на корта "Сюзан Ланглен" от дебюта си в "Ролан Гарос" през 2005 година.

На 1/4-финалите Надал ще играе със своя сънародник Николас Алмагро.

В досегашните си четири мача на "Ролан Гарос" испанският тенисист Рафаел Надал е загубил само 19 гейма.

Надал, който е шесткратен победител в турнира, се очертава като големия фаворит в тазгодишното издание на надпреварата и при евентуална победа ще стане единственият тенисист в света, побеждавал 7 пъти в "Ролан Гарос".