Най-добрият тенисист в момента в света - Рафаел Надал, се класира за четвъртфиналите на турнира в Барселона с награден фонд 1,955 милиона евро. Испанската звезда разби в мач от третия кръг белгиеца Кристоф Рошу от Белгия с 6:2, 6:0 за 55 минути.

Надал, който търси пета поредна титла в надпреварата, записа 23-и последователен успех на червено. Той направи 28 печеливши удара и не даде никакви шансове на съперника си. На четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу седмия в схемата Давид Налбандян (Аржентина), който се справи с друг испанец Николас Алмагро с 6:4, 6:3.

"Давид има страхотни качества и е много опасен съперник", коментира Надал.

Шампионът от 2004 година Томи Робредо (Испания) също се класира за четвъртфиналите. Шестият в схемата Робредо се наложи с 4:6, 6:2, 6:3 Игор Андреев (Русия). Следващият съперник на испанеца ще бъде неговият сънародник Давид Ферер. Номер 4 Ферер, който е миналогодишен финалист, победи трудно Потито Стараче (Италия) с 4:6, 7:5, 6:2.