Рафаел Надал записа първа победа на сингъл от седем месеца насам. Испанецът се наложи над аржентинеца Федерико Делбонис с 6:3, 6:2 в мач от втория кръг на турнира във Виня дел Мар. Бившият номер 1 в света започна трудно и загуби подаването си още в първия гейм, а малко след това вече изоставаше с 0-2. След това обаче Надал обърна резултата и спечели с 6:3. Втората част завърши по-бързо и Рафа спечели с 6:2 само за 28 минути.

“Щастлив съм, че отново играя на сингъл. Това бе много важен ден за мен. Благодаря на всички за подкрепата, не съм си мечтал за подобно завръщане", сподели испанецът след двубоя. "Радостен съм, че коляното ми се справи добре с тичането", допълни състезателят. В следващия кръг Надал ще се изправи срещу победителя от мача между Алберт Монтаньес и Даниел Химено-Травер./БЛИЦ