Световният №1 Рафаел Надал се завърна на корта и победи №34 в света Филип Колшрайбер с 6:2, 6:2, 6:3, за да изравни резултата между Испания и Германия на 1-1 успеха в четвъртфиналите от "Купа Дейвис" - неофициално отборно световно първенство по тенис за мъже. Двата тима играят за първи път в турнира от 2004 година.

Най-популярният испански тенисист надви германеца за 2 часа и 33 минути игра във Валенсия. Надал не беше играл официален мач от януари, когато се отказа на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия заради мускулна травма. Това е първи мач за него в турнира за "Купа "Дейвис" от септември 2016 година.

Преди срещата на Надал и Колшрайбер световният №4 Александър Зверев срази Давид Ферер с 6:4, 6:2, 6:2 за 1 час и 55 минути игра. Зверев записа 4 аса срещу испанеца.