Рафаел Надал стартира с победа на първия си турнир след Australian Open, където на 29 януари отпадна на четвъртфиналите от Доминик Тийм след четири сета и над 4 часа игра. Испанецът се наложи с 6:3, 6:2 над сънародника си Пабло Андухар в мач от първия кръг в Акапулко. Световният №2, който има две титли от турнира, но преди той да премине на твърди кортове през 2014 г., стигна до успеха за точно 90 минути.

Рафа не игра толкова добре, колкото се очакваше след продължителната почивка, но значително подобри представянето си през втория сет. Във втория кръг 33-годишният Надал ще се изправи срещу 13 години по-младия Миомир Кецманович (Сърбия).

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Притежателят на 19 титли от Големия шлем допусна да бъде пробит два пъти от Андухар, но отговори с пет брейка в подаването на съперника. Рафаел Надал пласира 26 уинъра и направи 23 непредизвикани грешки, за да стигне до победата.