Рафаел Надал и Давид Налбандян ще се изправят един срещу друг в спор за място на полуфиналите на Мастърса в Индиън Уелс. Испанецът, който е шампион в турнира от 2007 и 2009 г. се класира напред след победа с 6:3, 6:2 над украинеца Александър Долгополов, а аржентинецът обърна Жо-Вилфред Цонга, отстранявайки го след 3:6, 7:5, 6:3.

Трикратният носител на трофея Роджър Федерер също се класира за 1/4-финалите. Швейцарецът успя да достигне до обрат и след много битка измъкна победата в мача си срещу Томаш Белучи, отстранявайки го с 3:6, 6:3, 6:4.

Федерер може да се срещне с Надал, но преди това трябва да победи Хуан Мартин дел Потро. Аржентинецът елиминира в три сета Денис Истомин от Узбекистан - 7:6, 6:7, 6:2. Разбира се, Надал пък първо трябва да се справи с Давид Налбандян.

Шампионът от 2008 и 2011 г. Новак Джокович също си осигури място на 1/4-финалите в Индиън Уелс, но победата му срещу испанеца Пабло Андухар не дойде никак лесно и бе спечелена в странен като развитие двубой, в който Ноле спечели сет на нула, загуби следващия в тайбрек и в крайна сметка се поздрави с успеха след 6:0, 6:7, 6:2.

Следващият съперник на световния №1 ще е Николас Алмагро, който изненадващо лесно отстрани Томаш Бердих, давайки му само четири гейма - 6:4, 6:0.