Григор Димитров стартира успешно участието си в квалификациите на тенис турнира в Женева и победи представителя на домакините Марк-Андреа Хюслер с 6:4, 6:3 за малко повече от час.

Първият сет премина гейм за гейм, като Григор на два пъти изпусна да пробие съперника. При 5:4 в своя полза в първия сет поведе с 40:15 и успя да го направи. Вторият сет също започна равностойно, но Григор проби за 4:2. Българинът обаче продължи да е колеблив и успя да приключи мача при едва шестия си мачбол.

Димитров досега не беше играл с 276-ия в света, а с победата прекъсна негативна серия от три поредни загуби на старта в Барселона, Мадрид и Рим.

Следващият съперник на Гришо преди влизането в основната схема е номер 100 в света Томас Фабиано от Италия, победил преди малко Марко Миладинович с 6:2, 6:4. Мачът им е утре около обяд наше време.