Александрина Найденова започна с победа участието си на турнира с награден фонд 25 000 щатски долара, провеждащ се в Холандия, след като в среща от първи кръг се наложи със 7:5, 6:4 над испанката Инес Ферер-Суарес (№333 в ранглистата).

В спора за място на четвъртфиналите Алекс ще се изправи срещу полякинята Катаржина Питер (№360), която във вторник отстрани с 6:2, 6:3 водачката в основната схема Сара Гронет.

Диа Евтимова бе поставена под №3 на турнира с награден фонд 25 000 щатски долара в Подгорица (Черна Гора). В първи кръг тя даде само гейм на сръбкинята Доротея Ерич, но във втори изненадващо отстъпи на намиращата се на 230 места зад нея в ранглистата латвийка Диана Марцинкевича.

Юлия Стаматова загуби още в първи кръг на състезанието с награден фонд 10 000 щатски долара, провеждащо се в Мадрид след поражение с 6:3, 2:6, 3:6 от 16-годишната австрийка Кристин Кандлер (№1053), пише tenniskafe.

На турнира с награден фонд 100 000 щатски долара в Биела (Италия) Елица Костова също отпадна в първи кръг, а това стана след загуба с 6:7, 3:6 от представителката на домакините Карин Кнап (№193).