Новак Джокович сложи край на уникалната серия на Рафаел Надал от 37 поредни победи на клей и се наложи със 7:5, 6:4 над Краля на червените кортове на финала в Мадрид.

Това бе първото поражение на 26-годишния испанец на червено от 2009 г. насам. Сърбинът от своя страна продължава без загуба от началото на годината и има 32 поредни победи и задмина Бьорн Борг, който имаше 31 през 1980 г.

Пред Ноле във вечната класация по този показател е само Джон Макенроу. Американецът стартира 1984 г. с 42 последователни успеха.

За Джокович това бе трета поредна победа във финален двубой над Надал, но едва е първия му успех в 10 мача срещу испанеца на червени кортове.

В първия сет сърбинът поведе с 4:1 и 5:2, но Надал изравни 5:5. Сърбинът спечели първата част със 7:5, след като направи пробив в последния 12-ти гейм.

Във втория сет Надал започна с пробив, но допусна веднага такъв. До 5:4 се игра гейм за гейм, но Новак Джокович триумфира при втория си мач бол. Надал прати топката в аут./БЛИЦ