Даниел Алтмайер ще е съперникът на Григор Димитров във втория кръг на турнира в Индиън Уелс, който е веригата „Мастърс 1000“ на АТР. Както е известно, Гришо пропуска първия кръг от надпреварата.

За да стигне до мач с хасковлията, 23-годишният немец записа победа над американеца Сам Куери с 6:2, 6:4 за 63 минути. Алтмайер реши първи сет след ранен пробив още в първия гейм, а след направи още един за 5:2.

Втората част беше по-равностойна. Куери проби във втория гейм и поведе с 2:0, но германецът веднага отговори и изравни за 2:2. Ключовият момент беше в деветия гейм на втората част, когато Алтмайер направи брейк в подаването на американеца и поведе с 5:4, а след това спечели мача при първия си мачбол.

Григор Димитров до момента не е играл мачове срещу 114-ия в света Даниел Алтмайер. Срещата между двамата ще се проведе в събота вечерта или в неделя през нощта. Победителят ще се изправи срещу Райли Опелка или Таро Даниел на 1/16-финалите.