Най-голямата сензация на US Open е факт. Нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп елиминира №3 в схемата Карлос Алкарас с 6:1, 7:5, 6:4.

Преди това двамата имаха два мача помежду си, спечелени с лекота от испанеца без загубен сет.

Испанецът започна изключително слабо мача и напълно логично претърпял пълен провал, губейки катастрофално сета. Той допусна пробив при първото си подаване. Зандсхулп играеше блестящо и както се казва "всичко му влизаше". 28-годишният нидерландец осъществи втори пробив за 5:1, след което взе подаването си.

И  вторият сет не започна добре за Алкарас. Той отново допусна ранен пробив за 2:1, но този път успя да го върне още веднага и изравни резултата за 2:2. Карлос се пропука при свое подаване и изостана с 5:6. Нидерландецът с лекота затвори сета.

В третия пак той първи проби. Алкарас уж се съвзе и отвърна на удара, изравнявайки за 3:3. Решаващ се оказа деветият гейм при сервис на испанеца,  когато Ван се Зансхулп осъществи най-важния пробив в мача. След това спечели на нула подаването си и вдигна победоносно ръце.

В следващия кръг той ще играе срещу левичаря Джак Дрейпър от Великобритания.