Финландецът Ярко Ниеминен се класира за първия си финал за годината, след като на турнира в Тайланд се наложи с 6:3, 6:2 над Бенямин Бекер от Германия.

Непоставеният Ниеминен, 60-и в световната ранглиста, имаше предимство пред съперника си, който е 65-и в света, и спечели мача след час и пет минути игра.

По пътя си до финала финландецът няма загубен сет, като записа победи над поставения под № 7 Виктор Троицки във втория кръг и над третия в схемата Юрген Мелцер на четвъртфинала.

Съперникът на Ниеминен по пътя му към втора титла от АТР в кариерата му ще бъде излъчен от победителя в другия полуфинал, където световният № 1 Рафаел Надал играе срещу испанския си сънародник Гийермо Гарсия-Лопес./БЛИЦ