Поставеният под №3 в основната схема Кей Нишикори се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Торонто след победа със 6:4, 7:5 над Денис Новиков (САЩ). Срещата продължи час и 23 минути.

Нишикори поведе с 4:0 в първия сет, с два пробива, но после на свой ред на два пъти загуби сервиса си и позволи изравняване. С нов брейк и спечелено свое подаване той затвори сета.

Двата тенисисти си размениха по един пробив в третия и четвъртия гейм на втория сет. С нов пробив в в 11-ия гейм, Нишикори поведе с 6:5, след което спечели сета и мача.

В спор за четвъртфиналите той ще играе срещу 123-ия в света Раджийв Рам (САЩ), който отстрани поставения под номер 13 Лукас Пуйол (Франция) 6:4, 7:6 (5) след час и 40 минути игра.