Кей Нишикори се класира за четвъртия кръг на „Ролан Гарос“, след като се наложи над корееца Чун Хьон със 7:5, 6:4, 6:7 (4), 0:6, 6:4. Срещата започна вчера и японецът не се представяше убедително в азиатския сблъсък, но след това беше спасен от поройния дъжд, който прати двубоя за доиграване днес.

Нишикори, осми в основната схема, изглежда щеше да мине през Чун Хьон по-бързо, след като спечели първите два сета. 21-годишният кореец, 67-и в света, взе третата част и поведе с 3:0 в четвъртата, когато започна да вали.

Днешният ден стартира добре за Чун, който довърши започнатото в четвъртия сет и нанесе на Кей Нишикори първия загубен сет на нула в Големия шлем от шест години. 27-годишният японец обаче показа класата си в решителната пета част. Той проби за 4:1, а това му отвори пътя към победата, която дойде след двойна грешка на противника при мачпоинт. Съперник на Кей Нишикори в четвъртия кръг ще бъде испанецът Фернандо Вердаско.