Кей Нишикори се класира за 1/4-финалите на "Ролан Гарос" за втори път в кариерата си. Поставеният под номер 8 в основната схема японец обърна испанеца Фернандо Вердаско с 0:6, 6:4, 6:4, 6:0.

Нишикори игра пет сета в предишния кръг и започна трагично срещата си с Вердаско, след като не успя да спечели нито един гейм в първия сет. Във втората част двамата си размениха пробиви и играта бе равностойна, но въпреки това японецът стигна до решителен пробив за 5:4 и изравни сетовете с 6:4 в своя полза. Деветият в света надделя с 6:4 и в третия сет, а в четвъртата част се развихри за 6:0, триумфирайки в мача. Така Вердаско отново не успя да стигне до 1/4-финалите, след като никога досега не се е класирал до тази фаза на Откритото първенство на Франция по тенис.

Следващият съперник на Нишикори е световният №1 Анди Мъри, който по-рано днес елиминира дебютанта Карен Хачанов от Русия с 6:3, 6:4, 6:4.