Миналогодишният шампион Новак Джокович с лекота се класира за третия кръг на Australian Open, след като загуби само седем гейма за победата с 6:1, 6:4, 6:2 над японеца Тацума Ито.

Сърбинът загуби сет в първия кръг срещу Ян-Ленард Щруф, но сега не допусна подобно нещо срещу световния №146. Първата част беше решена с два ранни пробива в полза на Ноле, който поведе с 5:0 и си осигури комфортен аванс.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Решителен във втория сет оказа пробив в деветия гейм, с който Джокера поведе с 5:4, а след това спечели и подаването си, за да поведе с 2:0 в мача. Два брейка в подаването на Ито в третата част се оказаха достатъчни за спечелването на мача, който продължи един час и 36 минути.

Следващият съперник на Джокович в опита му да спечели осма титла от Australian Open е отново японец. Сърбинът ще играе срещу Йошихито Нишиока, който записа победа с 6:4, 6:3, 6:4 над британеца Дан Евънс.