Новак Джокович ще защитава титла си от турнира в Дубай. Сърбинът се класира за трети пореден финал, след като Томаш Бердих се отказа в полуфиналния двубой при резултат 6:7, 6:2, 4:2 в полза на сърбина. За да вдигне трофея за трети пореден път Ноле ще трябва да преодолее победителя от двойката Роджър Федерер – Ришар Гаске.

Двубоят бе много равностоен в първия сет, като чеха по нищо не отстъпваше на победителя от Откритото първенство на Австралия. Без пробиви се стигна до тайбрек, в който Бердих бе по-концентриран – 7:5 точки.

Във втория сет Джокович се възползва от грешките на съперника, който видимо имаше проблем, и набързо го спечели – 6:2. Преди решителната трета част Томаш поиска помощ от физиотерапевт, а при 2:4 се отказа.

В 17,00 часа днес е другият полуфинал – Федерер – Гаске. Двамата имат осем мача един срещу друг, като французина е спечелил само първата им среща през 2005-а година./БЛИЦ