Защитаващият титлата си от Аустрелиън Оупън Новак Джокович започна с лесна победа преследването на трети пореден трофей от Големия шлем.

Световният № 1 не показа показа следа от тормозещите го напоследък контузии и разби италианеца Паоло Лоренци с 6:2, 6:0, 6:0. При 3:0 в последния сет сърбинът върна топката с удар между краката от основната линия, а Лоренци след това уцели мрежата.

Шампионът от “Уимбълдън” и Ю Ес Оупън опитва да стане едва петият тенисист, спечелил три поредни титли от Големия шлем в Оупън ерата. Преди него същото са правили само Род Лейвър, Пийт Сампрас, Роджър Федерер и Рафаел Надал.

Поставеният под № 5 и полуфиналист от миналата година Давид Ферер победи с 6:1, 6:4, 6:2 Руи Мачадо от Португалия. Испанецът затвърди силния си старт на годината, след като спечели турнира в Оукланд.

Японецът Кей Нишикори също записа успех в три сета, след като се наложи с 6:1, 7:6, 6:0 над Стефан Робер от Франция. Канадецът Милош Раонич, спечелил турнира в Ченай, загуби само 6 гейма срещу Филипо Воландри от Италия – 6:4, 6:0, 6:2.