ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Българският национал за Купа Дейвис Александър Донски спечели втора поредна титла на двойки в Монастир. Броени дни, след като триумфира в тунизийския град заедно с Тиаго Перейра (Португалия), сега Донски ликува и в партньорство с Тао Му (Китай).

Двамата бяха поставени под №3 и на финала победиха четвъртите в схемата Игор Кудряшов и Александър Лобанов от Русия след шампионски тайбрек – 6:0, 3:6, 12:10. Двубоят продължи 71 минути.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Българинът и китаецът доминираха изцяло в първия сет, но загубиха втория и се стигна до шампионски тайбрек. В него двамата поведоха с 4:0, след това с 9:7, за да затворят двубоя при 12:10 с третия си мачбол.

Донски игра на седми финал при дуетите през сезона във веригата на Световната федерация по тенис (ITF) и завоюва трети трофей след триумфа на други надпревари в Монастир - през март  и на 18 декември. Той вече има общо 12 титли на двойки в кариерата си.