Поставената под №2 Ига Швьонтек спечели титлата на силния турнир по тенис на твърда настилка в Маями (САЩ) и от понеделник ще бъде №1 в женския тенис, измествайки от върха Ашли Барти (Австралия), която прекрати кариерата си.

20-годишната полякиня победи четирикратната шампионка от Големия шлем Наоми Осака (Япония) с 6:4, 6:0 за 79 минути на финала и записа 17-а поредна победа, спечелвайки трета поредна титла от турнирите на WTA 1000.

Швьонтек направи само един пробив в петия гейм, който се оказа достатъчен, за да спечели първия сет. Във втората част тя доминираше изцяло, не даде нито един гейм на Осака и затвори срещата с първия си мачбол.

Полякинята е първата тенисистка, който взима последователно титлите в Индиън Уелс и Маями след Виктория Азаренка през 2016 година и общо четвъртата в историята след Щефи Граф (1994, 1996), Ким Клайстерс (2005) и Азаренка.