ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Притежателят на рекордните девет титли от Аустрелиън Оупън, шампион от 2021 година и недопуснат до участие през миналата Новак Джокович тръгна мощно в първия си мач на настоящото издание на турнира.

Сърбинът се справи безпроблемно с 3-0 (6:3, 6:4, 6:0) с испанеца Роберто Карбайес Баена, като не допусна нито един пробив. Така сърбинът вече има 35 мача без загуба в Австралия.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Бившият номер 1 в света излезе с бинтовано бедро на левия крак, но показа, че травмата му не е толкова сериозна.

Първият сет стартира равностойно, а двамата пропуснаха да пробият съперника след 1:2. Джокович все пак го направи за 4:2, а до края не допусна изненада (6:3).

Сърбинът пропусна да пробие испанеца в първия гейм на втория сет, но при 3:3 го направи и пак затвори частта без проблем (6:4).

В третият сет Джокович бе безапелационен и след три пробива и два гейма на нула затвори сета и мача (6:0).

В следващия кръг Джокович ще срещне победителя от срещата Енцо Куако (Франция)  - Уго Делиен (Боливия). Ако победи и един от двамата, сърбинът ще излезе срещи спечелилия срещата между Григор Димитров и Ласло Джере.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram
Присъединете се в канала
ТУК

За втори кръг се класира и 13-ият в света Александър Зверев. Германецът, който бе аут от кортовете за дълго време след изкълчването на глезена в полуфиналите на Ролан Гарос срещу Рафаел Надал, се завърна в официален мач с петсетова победа след обрат срещу „щастливия губещ“ от Перу Хуан Пабло Варилас – 4-6, 6-1, 5-7, 7-6 (3), 6-4, за над четири часа игра.