Българката Росица Денчева се класира за осминафиналите на US Open при девойките, след като се наложи над представителката на домакините Ишика Ашар с 6:3, 6:4. Мачът продължи час и 19 минути.

17-годишната българка направи един ас и 24 печеливши удара срещу само 8 за американката Ашар. Росица Денчева, която е поставена под номер 10 в схемата на турнира, за място на четвъртфиналите ще играе срещу победителя от двубоя между британката Мингъ Сюй и американката Кристаша Макнийл.

Росица Денчева и Елизара Янева, поставени под №4 на двойки, ще играят тази вечер срещата си от първия кръг срещу Виктория Луиза Барос (Бразилия) и Теодора Костович (Сърбия).

Ива Иванова, която по-късно днес ще играе срещу американката Валери Глозман на сингъл, преодоля първия кръг в надпреварата на двойки. Българката и белгийката Желин Вандром постигнаха победа с 6:3, 7:5 над бразилката Оливия Карнейро и словачката Миа Поханкова. Срещагта продължи 71 минути.

Двойката между Иванова и Вандром е поставена под номер 1 в схемата на турнира при девойките. Във втория кръг те ще играят срещу победителите от двубоя между японката Рейна Гото и шведката Леа Нилсон, които ще играят срещу американските сестри Аника и Кристина Пеникова.