18-годишният испанец Карлос Алкарас се класира на полуфиналите в Маями, след като победи в много драматичен мач Миомир Кецманович (Сърбия) с 6:7(5), 6:3, 7:6(5).

Сърбинът поведе с 3:0 в първия сет, но голямата нова надежда на световния тенис върна пробива и изравни. В тайбрека той имаше аванс от 5:4, но Кецманович спечели три поредни разигравания и поведе в резултата.

Испанецът направи един пробив по пътя си към успеха във втората част, което се оказа достатъчно, за да я спечели.

В третия сет се игра без пробиви и отново се стигна до тайбрек. В него Кецманович имаше добър аванс от 5:3 и само две точки го разделяха от победата.

Алкарас обаче показа класа, записа четири поредни точки и се класира за полуфиналите.

"Енергията на публиката ми даде сили. Все едно играя в Испания. Беше невероятно и благодарение на тях успях да спечеля", каза 18-годишният Алкарас, който има 16 победи в 18 мача от началото на годината.

Негов следващ съперник ще бъде защитаващият титлата си Хуберт Хуркач (Полша), който снощи елиминира руснака Даниил Медведев.