Изабелла Шиникова продължава с победите на турнира по тенис за жени на закрито в Москва, който е с награден фонд 25 хиляди долара. Третата ракета на България направи обрат и се наложи с 6:7(7), 6:3, 6:3 над норвежката Улрике Ейкери. Срещата от втория кръг продължи  2 часа и 49 минути.

Двете тенисистки си размениха по два пробива до 4:4 и в крайна сметка решиха първия сет с тайбрек, в който Ейкери спечели на 7. Втората част започна с по един ранен пробив до 3:3, а Шиникова взе следващите три гейма и изравни резултата. Българката бе още по-убедителна в последната част. Тя стигна до пробив в четвъртия гейм, задържа преднината си и сложи край на мача на собствен сервис при 40:0.

Шиникова наниза осем аса срещу три за Ейкери и спечели двойно повече пробиви.

Следващата съперничка на българката ще бъде излъчена от мача между украинката Валерия Страхова и полякинята Урсула Радванска, която е поставена под номер 5. С класирането си на четвъртфиналите кръг Шиникова си гарантира 9 точки за ранглистата на WTA.