Поставената под №1 в основната схема Арина Сабаленка продължава защитата на титлата си на турнира по тенис на клей WТА 1000 в Мадрид с награден фонд 8 235 540 евро. Беларускинята се класира за четвъртфиналите, след като преодоля бившата номер 1 в света Наоми Осака (Япония), след като губеше със сет и пробив срещу номер 14 в схемата, за да триумфира с 6:7(1), 6:3, 6:2 за 2 часа и 20 минути.
27-годишната Сабаленка ще се изправи в следващия кръг срещу поставената под номер 30 Хейли Баптист, която спечели с 6:1, 6:7(14), 6:3 срещу поставената под номер 11 Белинда Бенчич (Швейцария) за 2 часа и 42 минути.