ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще доиграе в петък (28 юни) мача си срещу словенеца Грега Жемля от втори кръг на Откритото първенство на Великобритания. Двубоят бе прекратен заради проливния дъжд, излял се над Лондон. Очаква се двубоят да бъде подновен в петък от 13:30 часа.

Гришо трябваше да сервира в 18-ия гейм на последния 5-ти сет при резултат 8:9 в полза на Жемля, а в отделните части двамата си поделиха по два сета - 6:3, 6:7, 6:3, 4:6. Балканците играха 3:32 часа и записаха 58 гейма в маратонския двубой. Приятелката на Григор Мария Шарапова го подкрепяше от трибуните на корт номер 3, но днес не успя да му донесе късмет срещу непримиримия словенец.

При успех утре българинът ще се класира за пръв път в кариерата си за трети кръг на “Уимбълдън”. Победа ще му донесе и 90 точки за световната ранглиста, както и 63 000 паунда от наградния фонд.

Димитров стартира отлично срещата, печелейки първия сет срещу Жемля с 6:3. Вторият сет бе спечелен от словенеца, който стигна до успех след тайбрек, спечелен със 7:4.

Третият сет бе спечелен от българина с 6:3. Словенецът не се предаде и стигна до успех в четвъртия сет - 6:4.

При 9:8 в полза на Жемля срещата бе прекъсната, защото над "Ол Инглънд Клуб" заваля дъжд.

Първи сет

Българският тенисист започна мача по отличен начин. Той спечели подаването си, след което взе и това на Жемля, с което направи резултата 2:0. Григор стигна до трети пореден гейм, след като спечели сервиса си и предреши изхода на този първи сет.

До края двамата печелиха подаванията си и след 6:3 Димитров спечели сета. При 4:2 нашият тенисист успя да спаси три точки за пробив, с което обезкуражи словенеца.

Втори сет

Вторият сет започна с бърз гейм на 0 за Жемля – 0:1. Димитров обаче отвърна подобаващо. Той спечели своето подаване също на 0 и стигна до 1:1. Словенецът и Гришо продължиха с успешните си сервис геймове до 5:5.

В 11-я гейма на този втори сет Григор бе много близо до решителен пробив. Той успя да стигне до три брейк пойнта, но не успя да вземе нито един. В крайна сметка Женля стигна до успех и резултата стана 5:6. Димитров успя да докара нещата до тайбрек, след като спечели подаването си на 30.

В тайбрека дваамата спечелиха първите си сервиси, но при второто подаване на Григор Жемля стигна до минипробив. Двамата заложиха на мощни сервиси, което даде резултат. Стигна се до 6:4 в полза на поляка. Димитров застана на сервис, но направи двойна грешка и резултата бе изравнен – 6:3, 6:7.

Трети сет

Григор започна със силен сервис и безпроблемен гейм- 1:0. Жемля пък успя да спаси точка за пробив и изравни резултата в сета. Двамата спечелиха следващите си сервис геймове, а при 3:2 българинът стигна до решителен пробив – 4:2.

Гришо не срещна проблем при следващите си сервис геймове и затвори сета след 6:3 в своя полза.

Четвърти сет

Димитров и Жемля си размениха по два бързи гейма в началото – 2:2. При следващото подаване на словенеца Григор стигна до 6 брейк пойнта, но не успя да се възползва при нито един от тях.

Така се стигна до 4:5 в полза на словенеца,а българският тенисист застана на сервис. Жемля обаче стига до пробив и отново изравни резултата в мача – 2:2 сета.