Елизара Янева отпадна във втория кръг на сингъл за девойки на US Open, след като отстъпи на шестата в схемата Ена Коике (Япония) с 6:7(8), 4:6 в 100-минутен мач в Ню Йорк.

Янева и Коике трудно задържаха собствените си подавания и само в първия сет станаха осем пробива в 12 гейма. Японката първа спечели сервиса си за 3:2, Янева по-късно изравни в осмия гейм, а двете записаха по още един успешен гейм точно преди тайбрека. В него Коике направи решаващия си трети мини-пробив за 10:8 и взе преднина в мача.

Във втория сет двете тенисистки си размениха по два пробива до 4:4, а японката нанесе решаващия удар с брейк за 5:4. Тя го защити на собствен сервис и спечели с първия си мачбол при 40:30.

Янева и Коике направиха сравнително равностоен статистически мач, като българката отстъпи най-вече при двойните грешки - 1:7. Тя направи седем по-малко непредизвикани грешки при 33-40, но записа шест печеливши удара по-малко при 23-29.

Янева спечели само три разигравания по-малко от Коике при загубата. Тя е третата отпаднала българка в тази надпревара след Росица Денчева и Ива Иванова.