Отписаният на US Open бивш номер 1 Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира. Испанецът победи с 6:7, 6:3, 6:1, 6:3 французина Гаел Монфис. Следващият му съперник е Фернандо Гонзалес.

В мача на корт “Артър Аш” обаче се стигна до комичен момент. Фен нахлу и целуна испанеца, след което бе арестуван. “Няма проблем. Човекът бе много мил. Каза, че ме обича и ме целуна”, каза Рафа.

Хърватинът Марин Чилич смаза надеждата на цяла Британия за шампион. След силното му представяне загуби от хърватина Марин Чилич с 5:7, 2:6, 2:6.

Това е четвърто за годината изненадващо отпадане на шотландеца в турнирите тази година от „Големия шлем”. През януари Вердаско го изхвърли на четвъртфинал в Мелбърн, после Фернандо Гонсалес го прекърши без много проблеми в Париж, а Анди Родик съвсем разклати самочувствието му в полуфиналите на кралския „Уимбълдън”./БЛИЦ