Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна безславно в първия кръг на тенис турнира на клей в Рим след загуба от германеца Александър Зверев с 1:6, 4:6 за час и 7 минути игра. Хасковлията така и не намери ритъма и не оказа сериозна съпротива на съперника си, който в следващия кръг ще се изправи срещу бившия №1 Роджър Федерер.

Българинът допусна пробив в 3-ия гейм, което позволи на опонента му да поведе с 4:1, а в последствие взе и следващите два гейма, за да затвори сета.

Вторият сет започна идентично и Димитров допусна пробив отново в третия гейм, след което Зверев отново взе подаването си и дръпна с 3:1.

Впоследствие двамата взеха сервис геймовете си, а Гришо трудно спечели подаването си, за да намали до 4:3. Българинът най-после направи пробив, но в последствие загуби сервиса си и Зверев отново дръпна с 5:4.

При свой сервис Зверев достигна до три мачбола и не сгреши още при първата възможност, затваряйки сета и мача с 6:4.