Петя Неделчева постигна втора победа за деня в холандския град Ватеринген и се класира за четвъртфиналите на надпреварата с награден фонд 15 000 долара.

Първата ни ракета, която по-рано през деня в оспорван мач отстрани рускинята Олга Голованова с 21:12, 10:21, 21:18, нямаше толкова големи проблеми във втората си среща за деня на сингъл.

Съперничка във втори кръг на нашата състезателка бе естонката Гетер Саар, която е 137-а в световната ранглиста и бе преминала първия етап след успех в три гейма над англичанката Никола Серфонтен.

Петя направи много силен мач и победи Саар за 29 минути с 21:11, 21:12. По този начин българката се класира за Топ 8 на турнира. Нейна съперничка там ще бъде победителката от мача между Беатрис Корайес от Испания, шеста в схемата и рускинята Виктория Слободянук. Петя играе днес и на двойки с партньорката си Имоджен Банкиер от Шотландия./БЛИЦ