Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия. 22-годишната пловдивчанка победи играещата за Казахстан Галина Воскобоева с 6:4, 6:4 за 1 час и 31 минути. Следващата съперничка на българката ще е Шахар Пеер от Израел, която спечели с 6:7 (5), 6:2, 6:1 срещу Луцие Храдечка от Чехия. Пиронкова достига втория кръг в Австралия за четвърти път от петте си участия на "Аустрелиън Оупън". Тя обаче никога не е преминавала тази фаза на турнир от Големия шлем.

Срещата започна с грешки и от двете страни на мрежата, като двете тенисистки търсеха своя ритъм. Това доведе до размяна на пробиви в първите два гейма. Двубоят бе равностоен с леко, но решително предимство на Пиронкова. Тя спаси шанс за пробив в седмия гейм, а при 5:4 се възползва от сетбол, за да затвори първата част. Във втория сет Цветана бе още по-стабилна при своя начален удар. Българката пропусна няколко възможности да пробие в осмия гейм, но го направи в най-важния момент. При 5:4 първата ракета на България се възползва от първия си мачбол./БЛИЦ