Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на квалификациите на турнира на трева в английския град Ийстбърн с награден фонд 600 хиляди долара. Поставената под номер 3 Пиронкова загуби от участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Хедър Уотсън с 6:2, 3:6, 4:6 за 1:42 час.

22-годишната Пиронкова взе първия сет само за 26 минути с пробиви в първия и в петия гейм. 81-ата в света българка вкара 90 процента от първия си сервис и не даде нито една възможност за пробив на съперничката си.

18-годишната Уотсън изравни играта във втората част. Тя проби в четвъртия гейм, след което запази аванса си до края на сета, за да изравни резултата. В решаващата трета част 346-ата в световната ранглиста британка отново успя да пробие в петия гейм, след което поведе с 4:2 и до края на допусна обрат.

Въпреки отпадането, българката заработи 8 точки за класацията на УТА и 1230 долара./БЛИЦ