Цветана Пиронкова записа поредното си драматично отпадане, този път на провеждащия се в Атина турнир по тенис, с награден фонд 100 хиляди долара. На четвъртфиналите първата ни ракета отстъпи с 4:6, 7:6, 2:6 пред представителката на домакините Елени Данилиду.

В първия сет българската тенисистка реализира първия пробив в мача и поведе с 4:2. обаче Данилиду спечели следващите четири гейма и дръпна със сет преднина.

Във втория сет гъркинята проби за 3:2, но Цвети обърна до 5:3 в своя полза. След това допусна нов пробив, вместо да затвори сета, но все пак стигна до тайбрек. В него бе безкомпромисна - 7:1.

Третата част също бе драматична. Данилиду поведе с 3:1 след два пробива. Нашето момиче върна един, но гъркинята взе следващите три гейма и стигна до 6:2.

Пиронкова спечели 40 точки за ранглистата, но ще отстъпи, защото има да защитава 110 точки от миналата година./БЛИЦ