Цветана Пиронкова загуби с 2:6, 3:6 от Серина Уилямс за малко повече от час в среща от 1/16-финалите на тенис турнира в Пекин (Китай).

В следващата фаза на борбата американката ще се изправи срещу чехкинята Луси Сафарова. Уилямс записа трета победа над Пиронкова в трите им мача досега след 1:6, 6;3, 6:4 в Ийстбърн и 5:7, 6:1, 6:1 на "Ролан Гарос".

Двубоят започна с очакван сервис гейм за Уилямс, а след това американката записа и пробив след равенство в точките.
Последва убедителен трети гейм за номер 1 в света, която не даде възможност на Пиронкова са запише точка. Българката успя да вземе второто си подаване в сета и направи 3:1, след което проби Уилямс за 3:2. Американката я проби за 4:2 в гейм на нула, измъкна седмия гейм след равенство 40:40 за 5:2 и проби Пиронкова за трети път за крайното 6:2.

Вторият сет също не започна добре за Пиронкова, която пропусна аванс от 40:0 и загуби първия гейм. Играта вървеше гейм за гейм до 3:3, след което американката отново спечели подаването си. Пиронкова допусна пробив при 4:3 за Уилямс, след което загуби и последния гейм за крайното 6:3.