Цветана Пиронкова демонстрира слабата си форма и отпадна още в първия кръг на турнир в Италия, с награден фонд 100 хиляди долара. Първата ни ракета отстъпи с 4:6 7:5, 6:4 пред 176-ата в ранглистата Зузана Онрапкова.

Чехкинята спечели първия сет, като поведе с 4:2. Българката върна пробива и изравни, но след нов пробив и спечелено подаване Онрапкова поведе в мача.

Във втория сет българката дръпна с 4:1 гейма, но последва ново отпускане и 4:4. При 5:5 най-добрата ни тенисистка спечели следващите два гейма и резултата в сетовете бе изравнен.

Третата част започна неприятно, след като чехкинята поведе с 2:0, но Цвети отговори с три гейма подред и поведе в резултата. След серия от пробиви се стигна до 4:4, когато Пиронкова навлезе в изключително неприятна серия, редуваше грешка след грешка и загуби с 4:6./БЛИЦ