Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на турнира по тенис за жени в Париж, с награден фонд 1 450 000 евро. Първата ни ракета падна с 6:7, 3:6 от 56-ата в света Сандра Захлалова-Стрицова. Пиронкова игра с контузия в бедрото, която я мъчи още от мачовете за “Фед Къп”.

Мачът започна отлично за пловдивчанката, която поведе с 3:0 гейма след един пробив. Двете си размениха следващите разигравания до 5:3, след което чехкинята взе подаването на Цвети, след което изравни до 5:5. Пиронкова спаси точка за пробив, след което направи двойна грешка и Захлалова-Стрихова проби. За щастие нашето момиче спечели при сервис на съперничката и вкара сета в тайбрек. Барбора поведе с 6:3, българката намали до 5:6, но загуби с 5:6.

Вторият гейм започна с разменени геймове, в който двете правеха дълги разигравания. Първият пробив бе за Захлалова-Стрицова и тя поведе с 5:3. Пиронкова пропусна шанса си да върне пробива и загуби срещата след час и 33 минути./БЛИЦ