Цветана Пиронкова победи с 6:2, 6:2 чешката квалификантка Тереза Мартинцова в мач от първия кръг на турнира на трева в Нотингам. Двубоят бе първи между двете досега, а българката стигна до успеха без особени проблеми.  Следващият съперник на Пиронкова ще бъде победителят от двубоя между Куруми Нара и Лорин Дейвис, които играят утре.

ПЪРВИ СЕТ
Първият сет започва с разменени сервис геймове, а Пиронкова успя да запише пробив в третия гейм. При 4:2 българката успя да запише нов пробив, след което спечели сета при свой сервис за 6:2.

ВТОРИ СЕТ
Вторият сет заппочна още по-добре за българката и тя набързо поведе с 5:0, след което допусна пробив. Мартинцова затвърди пробива за 2:5, но нямаше сили за повече и загуби с 2:6.