Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на турнира по тенис в Щутгарт, с награден фонд 700 хиляди долара. Първата ни ракета победи на старта италианската квалификантка Алберта Брианти с 0:6, 6:4, 6:4 за два часа и 11 минути.

След отчайващо представяне в първия сет Цвети загуби с 0:6. Във втория обаче се вдигна и изравни с 6:4. В третия сет българката поведе с 5:3 гейма, но позволи на съперчниката си да я пробие за 5:4. Все пак Пиронкова също постигна пробив за 6:4 и спечели мача. Тя заработи 80 точки за класацията на УТА и 8590 долара.

Следващата съперничка на българката е поставената под номер 8 в основната схема Агниешка Радванска. По-рано днес полякинята надделя над Александра Возняк (Канада) с 7:6, 6:0. От шестте им срещи досега българката има едва един успех през 2007 година./БЛИЦ