Носителят на рекордните 22 титли от Големия шлем Рафаел Надал записа втора поредна загуба на турнира United Cup в Австралия.

След като падна от британеца Камерън Нори, сега бившият №1 в света претърпя поражение от австралиеца Алекс де Минор с 3:6, 6:1, 7:5.

Представителят на домакините започна по-добре мача и стигна до пробив за 3:2 гейма, но Надал наниза четири поредни на сметката си и взе първия сет. В началото на втория испанецът, който е номер 2 в световната ранглиста, стигна до още един брейк и поведе и изглеждаше, че няма да остави шансове на съперника си.

Притиснат до стената обаче Де Минор започна да играе много добър тенис и спечели следващите шест гейма, за да изравни сетовете. Това му даде допълнителна увереност и в третия сет Де Минор успя да спечели още два пъти подаването на Надал, като втория път това бе решително, тъй като му позволи да поведе с 6:5 гейма.

Във втория мач между Испания и Австралия - Нурия Парисас-Диас се наложи с 6:1, 6:3 над Мадисън Инглиш.