Дъжд прекъсна двубоя на Григор Димитров срещу американеца Себастиан Корда от 1/8-финалите на тенис турнира във Вашингтон (САЩ) при резултат 6:4 в полза на хасковлията.

Началото на първия сет се забави с няколко часа заради изчакване на предишни срещи от програмата, но това не повлия на Григор и той проби съперника си още в първия гейм на мача. Последва гейм на нула, след което всеки започна да печели подаванията си. В шестия гейм Корда пропусна три възможности за пробив, а при 4:2 Гришо също се размина с пробив, за да приключи сета с крайното 6:4.

Със старта на втория сет заваля дъжд и срещата бе прекъсната, без двамата да успеят да довършат първия гейм.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В предишния кръг Гришо се справи с Адриан Манарино (6:1, 3:6, 7:5) за първа победа в американската столица от 2017 година насам.

Aко победи и Корда, българинът ще срещне Микаел Имер (Швеция), справил се с Емил Руусувуори (Финландия) с 6:3, 6:7, 6:4.

Досега Гришо е успявал да запише повече от една победа във Вашингтон само два пъти - 2011 и 2013 година, когато постига най-доброто си класиране досега в турнира,