Президентът на Българската федерация по тенис Стефан Цветков награди призьорите в четвъртото издание на международния турнир по тенис за деца до 8 и до 10 г. „Albena cup – kids tennis”, съобщиха от федерацията. Участие взеха близо 80 деца от България, Румъния, Русия, Македония, Кипър и Великобритания. Срещите на прекрасните тенис кортове в курорта Албена бяха генерална репетиция за предстоящите Мастърс турнири на България.

Шампионка при момичетата до 8 г. стана Анастасия Николова от „Тича“. Сребърният медал спечели Росица Денчева от „Плевен 90“, а с бронзови отличия се окичиха Михаела Йорданова от „Изида“ (Добрич) и Жасмина Николова от бургаския „Черноморец“. Четирите състезателки спечелиха първите места в своите предварителни групи, а в заключителната фаза най-убедително се представи тенисистката на варненския клуб.

№1 при по-големите момичета до 10 г. бе една от сестрите на Сесил Каратанчева – Лия, която по безапелационен начин достигна до златния медал. Вицешампионка стана Денислава Глушкова от „Дема“, а на трето място завършиха Лила Давчева от Македония и Стела Пеева от „Галакси“ (Бургас).

Димитър Михайлов от „Тича“ триумфира при момчетата до 8 г. Втори завърши Филип Петров от варненския „Черно море-Елит“, а бронзови медалисти са Николас Хадживарнава от Кипър и Димитър Пенчев от „Кристи“ (Дряново).

Шампион при момчетата до 10 г. стана Никола Колячев от клуб „Диана“. На второ място се класира Ставрос Хадживарнава от Кипър. До третото място достигнаха Емилиян Цветков от“ Изида“ и Христо Щерев от „Велто“.