15-годишната сензация в тениса Кори Гоф отпадна от Australian Open. В спора за място на 1/4-финалите американката беше елиминирана от сънародничката си София Кенин. 21-годишната тенисистка триумфира след 6:7(5), 6:3, 6:0 за два часа и 10 минути игра.

Преди мача с Кенин големият талант Гоф елиминира последователно от Australian Open идола си Винъс Уилямс, Сорана Кърстя, както и миналогодишната финалистка в Мелбърн Наоми Осака.

За Кенин това е първо класиране на 1/4-финал в кариерата й на турнир от Големия шлем. Следващата й съперничка ще бъде Онс Жабур, която елиминира Ван Циан - 7:6(4), 6:1.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Кенин и Жабур последваха Петра Квитова, която първи си осигури участие в Топ 8 в Мелбърн. По-рано днес миналогодишната финалистка победи Мария Сакари - 6:7(4), 6:3, 6:2. Квитова е №8 в световната ранглиста в момента. Преди двубоя опитната чехкиня нямаше загубен сет и бе отпуснала само 14 гейма в двубоите си в Мелбърн тази година. Следващата й съперничка ще бъде Ашли Барти или Алисън Риск.