ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Бившият №1 в световната ранглиста Анди Мъри победи трудно Матео Беретини в дербито от първия кръг на тенис турнира Мастърса 1000 в Маями. Трикратният шампион от Големия шлем постигна обрат в маратонски мач, продължил почти три часа - 4:6, 6:3, 6:4.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

За 27-годишния Беретини това бе първи двубой на ниво АТР от US Open насам. В дадени моменти италианецът показа високо ниво, като особено в първия сет сервисът му беше отличен и той поведе в резултата. В хода на втория сет обаче Беретини отстъпи и физически, като в един момент дори бе близо до припадане. Притеснителната случка се разигра при 5:2 за Мъри. Беретини залитна, но все пак се задържа на крака, след което взе медицинско прекъсване, поради падане на кръвната захар.

Въпреки проблемите, италианецът продължи да играе, но Мъри изцяло пое контрола, изравни сетовете, а впоследствие и спечели срещата.

За 36-годишния шотландец, който е двукратен шампион на турнира, това бе победа №30 в Маями.

В следващия кръг Анди Мъри ще срещне Томас Ечевери (Aржентина), от когото загуби на Australian Open.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!