Правилата на неофициалното световно първенство по тенис за мъжки отбори "Купа Дейвис" бяха променени. Отборите може да не играят пети мач, ако даден тим поведе с 3:1 победи.

Международната федерация по тенис уточва, че ако един отбор спечели мача след четвъртата среща в неделя, капитаните на двата отбора може да се договорят втория сингъл да не се проведе, но само при положение, че първият мач поединично за деня е бил в поне четири сета.

Всичките пет мача в една среща ще се играят, ако даден отбор води с 3:0 след съботния мач на двойки или ако четвъртата среща е продължила само три сета. Това се прави, за да не се ощетят зрителите.

През уикенда ще се играят 33 сблъсъка. България гостува на Беларус във втора група на зона Европа/Африка. В Световната група мачовете от първия кръг са: Сърбия - Индия, Швеция - Русия, Чехия - Казахстан, Аржентина - Румъния, Чили - САЩ, Белгия - Испания, Хърватия - Германия и Австрия - Франция./БЛИЦ