Шампионката от „Уимбълдън“ Маркета Вондроушова претърпя тежка загуба и отпадна в първия кръг на Australian Open. 24-годишната чехкиня отстъпи с 1:6, 2:6 на украинката Даяна Ястремска.

Световната №7 беше тотално надиграна от своята съперничка и мачът приключи за 76 минути. Вондроушова се оттегли от турнира в Аделаида преди седмица заради контузия на бедрото, но днес на корта не личеше, че има физически проблем.

Ястремска пласира 13 уинъра и спечели 81% от точките при първия си сервис през първия сет. След това продължи с мощната си игра и през втората част, за да стигне до победата, въпреки че изтърва един мачбол в седмия гейм. Поражението е поредно разочарование за Вондроушова в Мелбърн, където никога не е продължавала по-напред от четвъртия кръг.

В следващия си мач Даяна Ястремска ще играе срещу французойката Варвара Грачова, която за 79 минути записа успех с 6:3, 6:4 над Янина Вимайер (Белгия).