Александър Лазаров записа първата българска победа на София Оупън 2019. Родният тенисист надигра със 7:6(5), 6:2 коравия словак Лукаш Лацко в полуфинална квалификация за влизане в основната схема. По този начин той ще чака победителя от двойката Рудолф Молекер - Лука Вани.

Това бе и първа победа за Лазаров в турнира, на който медиен партньор е БЛИЦ, въобще от 4 участия.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Първият сет започна с подавания, които двамата тенисисти спечелиха на 30. В третия гейм родният спортист бе пробит за 2:1, а разиграване по-късно Лацко водеше с 3:1. Нещата на корта вървяха доста равностойно, а в 8-ия гейм Алекс върна пробива изоставане, правейки 4:4. Последвалите минути бяха доста равностойни, като играчите влязоха в тайбрек. В него българинът прекърши своя съперник със 7:5 точки.

Началото на втората част бе прекрасно за Лазаров, който направи пробив още в първото разиграване. Последва спечелен на 0 сервис, а след него и втори пробив. Четвъртият гейм бе доста равностоен, но от него все пак победител излезе българинът, който поведе с 4:0. Първото свое подаване във втория сет Лацко спечели чак за 1:4, но още в следващия гейм Алекс показа здрави нерви и направи 5:1 безпроблемно. Последва добро подаване на Лацко и той намали на 5:2. Александър Лазаров изпита сериозни затруднения при последния си сервис, като отрази няколко брейкбола, но в крайна сметка успя да затвори срещата на собствен сервис с 6:2.

По-рано през деня българинът Габриел Донев отпадна от пресявките на София Оупън със загуба 1:6, 2:6 от украинеца Серхий Стаховски.