Първата голяма изненада на “Аустрелиън Оупън” при мъжете вече е факт. Хуан Мартин Дел Потро е първият представител от Топ 10, който напусна турнира. Това стана след драматична загуба с 3-6, 3-6, 7-6, 6-3, 3-6 от №36 в ранглистатата Жереми Шарди.

Французинът показа блестящ тенис и резултатът не закъсня - преднина от 2-0 сета и пробив на старта на третия. Дел Потро върна пробива, а в последвалия тайбрек беше безпогрешен и след много борба успя да измъкне третата част, предава tenniskafe.com. В четвъртата отново Дел Потро бе този, който контролираше събитията на корта, и макар сериозната съпротива на Шарди, световният №7 успя да изравни резултата в сетовете. В решителната пета част Шарди се възползва от един слаб сервис гейм на противника си, довел до пробив и оказал се решаващ за изхода на този изключително оспорван двубой.