Французинът Жо-Вилфрид Цонга се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на “Ролан Гарос”. Представителят на домакините и поставен под номер 5 в схемата тенисист се наложи над Станислас Вавринка (Швейцария) със 6:4, 7:6(6), 3:6, 3:6, 6:4, след 4 часа и 10 минути игра.

Двубоят беше прекъснат снощи при 4:2 гейма за французина в петия сет заради тъмнина. При доиграването днес Вавринка веднага върна пробива пасив, след което изравни за 4:4. В десетия гейм Цонга успя да реализира решаващия пробив при втората си възможност и стигна до крайната победа.

"Много съм щастлив. В началото имах малко проблеми и ми трябваха няколко разигравания, за да намеря ударите си. За съжаление той веднага върна пробива и изравни. След това беше въпрос на нерви. Радвам се, че успях да затворя бързо мача",заяви Цонга.

В следващият кръг той ще срещне номер 1 в света и миналогодишен полуфиналист Новак Джокович (Сърбия), който търси първа титла на "Ролан Гарос".