Шампионът от US Open през 2014 г. Марин Чилич отпадна в първия кръг на Australian Open, след като претърпя загуба с 1:6, 6:2, 2:6, 5:7 от унгареца Фабиан Маросан.

24-годишният Маросан направи три поредни пробива, за да вземе първия сет. Чилич отговори с брейк още в първия гейм на втората част, а след това направи още един за 4:1 и след това изравни резултата в мача.

Третият сет беше решен с два пробива в полза на унгареца като вторият беше в осмия гейм, когато 35-годишният хърватин сервираше за оставане в частта.

Четвъртият сет протече равностойно и всеки от двамата тенисисти печелеше подаването си до 12-ия гейм. Тогава Чилич спаси два мачбола при собствен сервис, но при не успя да парира третата възможност на Маросан да направи пробив, да вземе частта и да спечели мача.

Във втория кръг унгарецът ще се изправи срещу Франсиско Серундоло (Аржентина), който постигна победа с 3:6, 6:3, 6:4, 2:6, 6:2 над представителя на домакините Дейн Суийни.