Първият състав на ТК "Левски" с капитан Илия Кушев и тенисисти Вълко Нешев, Асен Димитров и Венцислав Калпачки, спечели титлата от Държавното отборно първенство за юноши до 16 години, което завърши днес на кортовете на столичния клуб, съобщиха от федерацията.

Във финалната среща "сините" се наложиха с 2-0 над ТК "Хасково". В срещата на вторите ракети Асен Димитров надделя много трудно над Йордан Диневски със 7:5, 0:6, 7:6(5). В третия сет хасковлията Диневски водеше с 4:1 гейма, но не успя да удържи преднината си.

В следващия мач Вълко Нешев победи с 6:3, 6:4 Петър Андреев. От 3:3 в първия сет първата ракета на "Левски" Нешев взе шест поредни гейма. Серията му спря при 3:0 във втората част. От този момент Андреев заигра по-концентрирано и точно и успя да изравни при 4:4. В заключителния гейм на двубоя състезателят на домакините поведе с 40:15 и реализира втория мачбол.

В срещата за бронзовите медали ТК "15:40" (София) се наложи с 2-1 победи над "Черно море-Елит" (Варна).